Winter Sports Schedules

Posted 11/23/21

Horizon High School Boys basketball Nov. 29: Chaparral, 6:30 p.m. Dec. 2: @Fruita Monument, 5 p.m. Dec. 3: @Gleenwood Springs, 5 p.m. Dec. 4: @Grand Junction, 10 a.m. Dec. 6, 8, 10: @Fairview …

This item is available in full to subscribers.

Please log in to continue

Username
Password
Log in

Don't have an ID?


Print subscribers

If you're a print subscriber, but do not yet have an online account, click here to create one.

Non-subscribers

Click here to see your options for becoming a subscriber.

If you made a voluntary contribution in 2020-2021, but do not yet have an online account, click here to create one at no additional charge. VIP Digital Access includes access to all websites and online content.


Our print publications are advertiser supported. For those wishing to access our content online, we have implemented a small charge so we may continue to provide our valued readers and community with unique, high quality local content. Thank you for supporting your local newspaper.

Winter Sports Schedules

Posted

Horizon High School

Boys basketball

Nov. 29: Chaparral, 6:30 p.m.

Dec. 2: @Fruita Monument, 5 p.m.

Dec. 3: @Gleenwood Springs, 5 p.m.

Dec. 4: @Grand Junction, 10 a.m.

Dec. 6, 8, 10: @Fairview tournament

Dec. 13: Golden: , 6:30 p.m.

Dec. 15: @Mead: , 6:30 p.m.

Dec. 16: @Brighton, 7 p.m.

Jan. 5: Northglenn, 7 p.m.

Jan. 14: @Monarch, 6:30 p.m.

Jan. 18: Loveland, 6:30 p.m.

Jan. 19: Chatfield, 7 p.m.

Jan. 21: @Legacy, 6:30 p.m.

Jan. 25: @Fort Collins, 6:30 p.m.

Jan. 28: Fairview, 6:30 p.m.

Feb. 1: @Poudre, 6:30 p.m.

Feb. 4: Mountain Range, 6:30 p.m.

Feb. 8: Fossil Ridge, 6:30 p.m.

Feb. 10: @Broomfield, 6:30 p.m.

Feb. 15: Boulder: , 6:30 p.m.

Feb. 17: Rocky Mountain, 6:30 p.m.

Girls basketball

Nov. 30, Dec. 2&4: Horizon tournament

Dec. 10: ThunderRidge, 6:30 p.m.

Dec. 18-21: @Phoenix tournament

Jan. 5: Northglenn, 6:30 p.m.

Jan. 6: @Rangeview, 7 p.m.

Jan. 10: Denver South, 7 p.m.

Jan. 14: Monarch, 6:30 p.m.

Jan. 18: @Loveland, 7 p.m.

Jan. 21: Legacy: , 7 p.m.

Jan. 25: Fort Collins, 6:30 p.m.

Jan. 28: @Fairview, 6:30 p.m.

Feb. 1: Poudre: , 6:30 p.m.

Feb. 4: @Mountain Range, 6:30 p.m.

Feb. 5: Brighton, 1 p.m.

Feb. 8: @Fossil Ridge, 6:30 p.m.

Feb. 11: Broomfield, 6:30 p.m.

Feb. 15: Boulder: , 6:30 p.m.

Feb. 17: @Rocky Mountain, 6:30 p.m.

Girls swimming

Nov. 30: Rocky Mountain, 4 p.m.

Veterans Memorial Aquatic Center, East 136th Avenue and Holly Street

Dec. 3-4: Legacy Invite, 3 p.m. Dec. 3; 8 a.m. Dec. 4 @VMAC

Dec. 8: Legacy, 2:15 p.m. @VMAC

Dec. 11: @VMAC

Dec. 15: Monarch, 2 p.m. @VMAC

Dec. 17-18: Rex Abelein Memorial: @VMAC

Jan. 4: @Boulder, 4 p.m.@VMAC

Jan. 7-8: Mustang Invitational@VMAC

Jan. 11: @Poudre, 3:30 p.m.Eldora Pool Ice Center, 1801 Riverside Ave., Fort Collins

Jan. 19: @Mountain Range, 4 p.m.@VMAC

Jan. 27: Loveland, 4 p.m.@VMAC

Feb. 4-5: Front Range League meet@VMAC

Feb. 11-12: State 5A swim meet@VMAC

Wrestling

Dec. 3: Erie, 6:30 p.m.

Dec. 4: @Mike Stanley Invitational, Fairview High School

Dec. 8: @Boulder, 6 p.m.

Dec. 11: @Columbine Invitational

Dec. 15: Northglenn, 6:30 p.m.

Jan. 6: Longmont, 6:30 p.m.

Jan. 8: Gary Daum Tournament, Niwot HS

Jan. 13: @Fairview, 6:30 p.m.

Jan. 20: Mountain Range, 7 p.m.

Jan. 22: @Arvada Invitational

Jan. 26: @Legacy, 7 p.m.

Jan. 29: Front Range League meet, Poudre High School

Feb. 11-12: Regionals

Feb. 17-19: State 5A meet, Ball Arena, Denver

Northglenn High School

Boys basketball

Dec. 2-4: @Highlands Ranch tournament

Dec. 7: @Douglas County , 7 p.m.

Dec. 9: JFK, 7 p.m.

Dec. 13: Mountain Range, 7 p.m.

Dec. 16: @Standley Lake, 7 p.m.

Dec. 17: Poudre: , 7 p.m.

Jan. 5: @Horizon, 7 p.m.

Jan. 7: Monarch, 7 p.m.

Jan. 11: Skyview: , 7 p.m.

Jan. 13: Abraham Lincoln, 7 p.m.

Jan. 14: Thornton, 7 p.m.

Jan. 18: @Pomona, 7 p.m.

Jan. 20: Hinkley: , 7 p.m.

Jan. 24: @Gateway, 7 p.m.

Jan. 27: @Vista Peak, 7 p.m.

Feb. 1: Brighton, 7 p.m.

Feb. 2: Rangeview, 7 p.m.

Feb. 7: @Adams City, 7 p.m.

Feb. 9: Westminster, 7 p.m.

Feb. 11: Gateway, 7 p.m. Non-league

Feb. 15: @Prairie View, 7 p.m.

Girls basketball

Dec. 2-4: @Prairie View tournament

Jan. 14: @Thornton, 6:30 p.m.

Dec. 7: Douglas County, 7 p.m.

Dec. 9: @JFK, 7 p.m.

Dec. 13: @Mountain Range, 7 p.m.

Dec. 16: Standley Lake, 7 p.m.

Dec. 17: Poudre: , 5:30 p.m.

Jan. 5: Horizon: , 7 p.m.

Jan. 7: @Monarch, 6:30 p.m.

Jan. 8: @Boulder: Noon

Jan. 11: @Heritage Christian, 7 p.m.

Jan. 13: @Lincoln, 5:30 p.m.

Jan. 14: @Thornton, 7 p.m.

Jan. 18: Pomona, 7 p.m.

Jan. 20: @Hinkley, 7 p.m.

Jan. 24: Gateway, 7 p.m.

Jan. 27: Vista Peak, 7 p.m.

Feb. 1: @Brighton, 7 p.m.

Feb. 4: @Rangeview, 7 p.m.

Feb. 7: Adams City, 7 p.m.

Feb. 15: Prairie View, 7 p.m.

Feb. 19: @Westminster: noon

Girls swimming

Nov. 29: @Mountain Range, 4 p.m. Veterans Memorial Aquatic Center, East 136th Avenue and Holly Street

Dec. 2: @Brighton, 4 p.m. : @VMAC

Dec. 4: @Legacy: TBA : @VMAC

Dec. 6: Centaurus, 4 p.m.: : @VMAC

Dec. 16: @Adams City, 4 p.m.

Dec. 20: TBA, 8 a.m. @VMAC

Jan. 6: @Hinkley, 4:30 p.m.

Jan. 7 & 8: @Mountain Range Invitational

Jan. 13: @Gateway. 4 p.m.

Jan. 18: Pomona, 4 p.m., @VMAC

Jan. 25: RAngeview, 4 p.m., @VMAC

Wrestling

Dec. 2: @Mountain Range, 6 p.m.

Dec. 3: @Northridge, 2 p.m.

Dec. 4: @Arapahoe Invit., 8:30 a.m.

Dec. 9: @Legacy, 6 p.m.

Dec. 11: @Vista peak, 9 a.m.

Dec. 15: @Horizon: TBA

Jan. 8: @Niwot tournament, 8:30 a.m.

Jan. 12: Fairview, 6 p.m.

Jan. 15: @Rock Canyon tournament, 9 a.m.

Jan. 21: Canon City, 6 p.m.

Jan. 22: Northglenn Invitational, 6 p.m.

Jan. 26: @Brighton (four-way meet), 6 p.m.

Jan. 28: Thornton, 6 p.m.

Feb. 2: @Prairie View, 4:30 p.m.

Feb. 11-12: Regionals

Feb. 17: State 5A tournament, Ball Arena

Legacy High School

Boys basketball

Nov. 29 Erie 7 p.m.

Dec. 1, 3-4 @Highlands Ranch tournament

Dec. 6 @Grandview TBA

Dec. 8, 10-11 @Skyline tournament

Dec. 14, 16-17 @Ralston Valley tournament

Jan. 14 @Loveland 7 p.m.

Jan. 18 @Broomfield 7 p.m.

Jan. 21 Horizon 7 p.m.

Jan. 25 @Fairview 7 p.m.

Jan. 28 Boulder 7 p.m.

Feb. 1 @Mountain Range 7 p.m.

Feb. 4 Monarch 7 p.m.

Feb. 9 Fort Collins 7 p.m.

Feb. 11 @Fossil Ridge 7 p.m.

Feb. 15 @Rocky Mountain 7 p.m.

Feb. 17 Poudre 7 p.m.

Feb. 19 Lakewood 7 p.m.

Boys wrestling

Dec. 2 Triangular at Legacy 7 p.m.

Dec. 4 @Windsor

Dec. 5 Monarch

Dec. 7 Brighton

Dec. 9 Northglenn

Dec. 11 @Columbine tournament

Dec. 17-18 @ TBA tournament

Jan. 8 @Fort Collins

Jan. 13 Mountain Range

Jan. 14-15 @Alameda tournament

Jan. 21-22 @Top of the Rockies

@Centaurus High School

Jan. 27 @Horizon 7 p.m

Jan. 29 Front Range League meet 5 p.m.

Poudre High School

Feb. 11-12 Regionals

Feb. 17-19 State 5A tournament Ball Arena

Girls basketball

Nov. 29 Erie 5:30 p.m.

Dec. 3 LHS hosts a tournament

Dec. 9-11 @Fruita Monument tournament

Dec. 17 Ralston Valley 7 p.m.

Dec. 20 @Thornton 7 p.m.

Jan. 4 @Far Northeast Warriors 5:30 p.m.

Jan. 5 @Arvada West 7 p.m.

Jan. 12 @Smoky Hill 6:30 p.m.

Jan. 14 Loveland 7 p.m.

Jan. 19 Broomfield 7 p.m.

Jan. 21 @Horizon 7 p.m.

Jan. 26 Fairview 7 p.m.

Jan. 28 Boulder 7 p.m.

Feb. 2 Mountain Range 7 p.m.

Feb. 4 @Monarch 7 p.m.

Feb. 9 @Fort Collins 7 p.m.

Feb. 11 Fossil Ridge 7 p.m.

Feb. 16 Rocky Mountain 7 p.m.

Feb. 17 @Poudre 7 p.m.

Girls swimming

Nov. 30 @Broomfield 6 p.m. @Broomfield Community Center

Dec. 3-4 Legacy Invite @Veterans Memorial Aquatic Center, East 136th Avenue and Holly Street

Dec. 8 Horizon 2:15 p.m. @VMAC

Dec. 11 Invitational meet @VMAC

Dec. 17-18 @Chatfield Invitational @VMAC

Dec. 20 @Northglenn Invitational @VMAC

Dec. 22 @Arapahoe, 1 p.m.

Jan. 4 @Fairview, 6 p.m. @South Boulder Recreation Center

Jan. 7-8 Mountain Range Invitational @VMAC

Jan. 12 Fossil Ridge 2:15 p.m. @VMAC

Jan. 15 @Arapahoe Invitational

Jan. 17 Triangular meet @VMAC

Jan. 26 @Mountain Range, 4 p.m. @VMAC

Feb. 4-5 Front Range League meet @VMAC

Feb. 15-16 State 5A girls swim/dive meet @VMAC

Girls wrestling

Dec. 10 @Northridge 5:30 p.m.

Dec. 11 @Eaglecrest tournament

Dec. 16 @Broomfield

Dec. 17-18 @Northern Colorado Christmas tournament University of Northern Colorado

Jan. 8 @Poudre

Jan. 14 @Poudre

Jan. 20 Loveland

Jan. 22 @Douglas County tournament

Jan. 27 @Mead

Feb. 3 Hosting a dual, TBA

Mountain Range High School

Boys basketball

Nov. 30: @Prairie View, 7 p.m.

Dec. 8, 10-11: @Centaurus tournament

Dec. 13: @Northglenn, 7 p.m.

Dec. 14, 16-17: @Ralston Valley tournament

Jan. 4: @Brighton, 7 p.m.

Jan. 5: Pomona, 7 p.m.

Jan. 11: Lakewood, 7 p.m.

Jan. 14: Fossil Ridge, 7 p.m.

Jan. 18: @Fort Collins, 6:30 p.m.

Jan. 21: Fairview, 7 p.m.

Jan. 25: @Poudre, 6:30 p.m.

Jan. 28: @Broomfield, 6:30 p.m.

Feb. 1: Legacy: , 7 p.m.

Feb. 4: @Horizon, 6:30 p.m.

Feb. 8: Rocky Mountain, 7 p.m.

Feb. 11: @Boulder, 6;30 p.m.

Feb. 15: Monarch, 7 p.m.

Feb. 17: @Loveland, 6:30 p.m.

Girls basketball

Nov. 30: Prairie View, 7 p.m.

Dec. 2-4: @Westminster tournament

Dec. 7, 9, 11: @Centaurus tournament

Dec. 13: Northglenn, 7 p.m.

Dec. 14: @Hinkley, 7 p.m.

Jan. 4: @Brighton, 7 p.m.

Jan. 5: @Pomona, 7 p.m.

Jan. 11: @Lakewood, 7 p.m.

Jan. 14: @Fossil Ridge, 7 p.m.

Jan. 18: Fort Collins, 7 p.m.

Jan. 21: @Fairview, 6:30 p.m.

Jan. 25: Poudre: , 7 p.m.

Jan. 28: Broomfield, 7 p.m.

Feb. 1: @Legacy, 6:30 p.m.

Feb. 4: Horizon: , 7 p.m.

Feb. 8: @Rocky Mountain, 6:30 p.m.

Feb. 11: Boulder: , 7 p.m.

Feb. 15: @Monarch, 6;30 p.m.

Feb. 17: Loveland, 7 p.m.

Girls swimming

Dec. 7: @Fort Collins, 3:30 p.m. EPIC Swim Center

Dec. 14: Boulder: , 4 p.m. Veterans Memorial Aquatic Center

Dec. 17-18: Invitational meet @VMAC all day

Dec. 20: @Northglenn @VMAC

Jan. 5: @Monarch, 2 p.m. @VMAC

Jan. 7-8: Invitational @ VMAC all day

Jan. 11: Loveland, 4 p.m. @VMAC

Jan. 19: @Horizon, 4 p.m. @VMAC

Jan. 21: Northglenn, 4 p.m. @VMAC

Jan. 26: Legacy: , 4 p.m. @VMAC

Feb. 4-5: Front Range League meet @VMAC

Feb. 10-12: State 5A swimming/diving meet

Wrestling

Dec. 2: Northglenn, 7 p.m.

Dec. 4: @Fairivew tournament

Dec. 9: @Thornton, 7 p.m.

Dec. 11: @Columbine tournament

Dec. 18: @Mead tournament

Jan. 6: Overland, 7 p.m.

Jan. 8: @Rangeview tournament

Jan. 15: @Eaglecrest tournament

Jan. 20: Horizon: , 7 p.m.

Jan. 22: @Fairview tournament

Jan. 26: @Westminster, 7 p.m.

Jan. 27: Boulder: , 7 p.m.

Jan. 29: Front Range League meet Poudre high School

Feb. 3: @Lakewood

Feb. 11-12: Regional

Feb. 17-19: State 5A tournament, Ball Arena, Denver

Riverdale Ridge High School

Boys basketball

Nov. 30: Skyview: , 6:30 p.m.

Dec. 2-4: @Paul Davis Classic, Green Mountain High School

Dec. 7: @Prairie View, 7:30 p.m.

Dec. 16-18: @Garretson’s Roundball Classic

Jan. 4: @Platte Valley, 7 p.m.

Jan. 6: Brighton, 6:30 p.m.

Jan. 7: @Berthoud, 7 p.m.

Jan. 11: Mountain View, 7:30 p.m.

Jan. 14: @Fort Morgan, 7 p.m.

Jan. 19: Roosevelt, 7:30 p.m.

Jan. 22: @Niwot, 4 p.m.

Jan. 25: Severance, 7:30 p.m.

Jan. 28: @Northridge, 7 p.m.

Feb. . 2: @Frederick, 7 p.m.

Feb. . 5: @Thompson Valley, 1 p.m.

Feb. . 9, 12, 16, 18: Tri Valley League tournament

Girls basketball

Nov. 30: @Skyview:

Dec. 2-4: @Northern Colorado Classic @Eaton and Platte Valley high schools

Dec. 7: @Prairie View, 6 p.m.

Jan. 4: Platte Valley, 7:30 p.m.

Jan. 6: @Brighton, 7 p.m.

Jan. 7: @Berthoud, 5:30 p.m.

Jan. 11: Mountain View, 4;30 p.m.

Jan. 14: @Fort Morgan, 5:30 p.m.

Jan. 19: Roosevelt, 4:30 p.m.

Jan. 22: @Niwot, 2:30 p.m.

Jan. 25: Severance, 4;30 p.m.

Jan. 28: @Northridge, 5:30 p.m.

Feb. 2: @Frederick, 5:30 p.m.

Feb. 5: Thompson Valley, 1 p.m.

Feb. 8, 11, 15, 18: Tri Valley League tournament

Boys wrestling

Dec. 2: Fort Lupton/Arvada, 6 p.m.

Dec. 9: Frederick, 6 p.m.

Dec. 11: @Silver Creek dual tournament

Dec. 16: @Niwot, 6:30 p.m.

Dec. 17-18: @Northern Colorado Christmas Tournament

University of Northern Colorado

Jan. 7-8: @Tournment of Champions, Utah

Jan. 13: @Roosevelt, 6 p.m.

Jan. 15: @Alameda Invitational, 9 a.m.

Jan. 20: Berthoud, 6 p.m.

Jan. 22: @Chatfield Invitational, 9 a.m.

Jan. 27: @Legacy, 6 p.m.

Jan. 29: @Valley Viking invitational

Feb. . 11-12: Regionals

Feb. . 17-19: State 4A tournament, Ball Arena

Girls wrestling

Dec. 17-18: @Northern Colorado Christmas Tournament University of Northern Colorado

Jan. 15: @Poudre

Skyview High School

Boys basketball

Nov. 30: @Riverdale Ridge, 6:30 p.m.

Dec. 2: @Conifer, 7 p.m.

Dec. 7, 10-11: Santiago’s Shootout, Fort Lupton High School

Dec. 13: @Denver North: , 7 p.m.

Dec. 15: @Roosevelt, 7 p.m.

Jan. 7: @Academy of Charter Schools, 7:15 p.m.

Jan. 11: @Northglenn, 7 p.m.

Jan. 12: Northridge, 7 p.m.

Jan. 14: @Denver West, 7 p.m.

Jan. 18: @Gateway, 7 p.m.

Jan. 19: Adams City, 7 p.m.

Jan. 20: Weld Central, 7 p.m.

Jan. 25: @Englewood, 7 p.m.

Jan. 27: Thornton, 7 p.m.

Feb. 1: @Arvada, 7 p.m.

Feb. 3: Fort Lupton, 7 p.m.

Feb. 4: Loveland, 7 p.m.

Feb. 8: Aurora Central, 7 p.m.

Feb. 10: @Eagle Ridge, 7 p.m.

Feb. 13, 17: Colorado League tournament

Girls basketball

Nov. 29: Riverdale Ridge, 7 p.m.

Dec. 2: Conifer: , 7 p.m.

Dec. 6: @Golden, 7 p.m.

Dec. 8, 10-11: @Santiago’s Shootout, Fort Lupton High School

Dec. 14-15, 17: Skyview tournament

Jan. 7: Academy Charter, 7 p.m.

Jan. 10: @Centaurus, 7 p.m.

Jan. 12: @Northridge, 7 p.m.

Jan. 13: Roosevelt, 7 p.m.

Jan. 20: @Weld Central, 7 p.m.

Jan. 24: Standley Lake, 7 p.m.

Jan. 25: Englewood, 7 p.m.

Jan. 27: @Thornton, 6:30 p.m.

Feb. 1: Arvada, 7 p.m.

Feb. 3: @Fort Lupton, 7 p.m.

Feb. 8: @Aurora Central, 7 p.m.

Feb. 10: Eagle Ridge, 7 p.m.

Feb. 15, 17: Colorado League tournament

Boys wrestling

Dec. 1: University, 6 p.m.

Dec. 4: @Pueblo Central tournament

Dec. 8: @James Irwin, 6 p.m.

Dec. 11: @Denver North tournament

Dec. 15: @JFK, 6 p.m.

Dec. 17: @Northern Colorado Christmas tournament

University of Northern Colorado

Jan. 8: @Bennett tournament

Jan. 12: @Aurora Central

Jan. 15: @Eaglecrest tournament

Jan. 19: @Arvada

Jan. 20: @Fort Lupton, 6 P.M.

Jan. 22: @Arvada Invitational

Jan. 26: @Thornton:

Jan. 29: @Westminster tournament

Jan. 2: @Englewood

Feb. 5: Colorado League tournament

@Weld Central high School.

Feb. 11-12 : Regionals

Feb. 17: State wrestling tournament, Ball Arena

Girls wrestling

Dec. 4: @Far Northeast Warriors’ tournament

Dec. 15: @Mountain Vista

Dec. 17-18: @Northern Colorado Christmas tournament, 9 a.m. both days

@University of Northern Colorado

Jan. 8: @Bennett tournament

Jan. 15: @Vista Ridge tournament

Jan. 19: @Arvada

Jan. 29: @Chatfield tournament: , 8:30 a.m.

Feb. 2: Overland, 6 p.m.

Feb. 5: @Northridge tournament, 9 a.m.

Stargate School

Boys basketball

Nov. 30: @Thornton, 6:30 p.m.

Dec. 2: Strive Prep SMART, 7 p.m.

Dec. 7,9,11: : @Santaigo’s Shootout, Fort Lupton

Dec. 14: @Alexander Dawson, 6 p.m.

Dec. 16: DSST-College View, 7 p.m.

Jan. 4: Manual: , 7 p.m.

Jan. 11: @Jefferson Academy, 7:30 p.m.

Jan. 14: Prospect Ridge, 5:30 p.m.

Jan. 15: The Pinnacle, 3:30 p.m.

Jan. 20: @Kent Denver, 6 p.m.

Jan. 22: Colorado Academy, 5:30 p.m.

Jan. 25: @Lutheran High School: , 7 p.m.

Jan. 28: Peak to Peak, 7 p.m.

Feb. . 2: Bishop Machebeuf, 7 p.m.

Feb. . 5: @Eagle Ridge, 3:30 p.m.

Feb. . 12: @Faith Christian, 1 p.m.

Feb. . 16: @Skyview Academy, 7 p.m.

Girls basketball

Dec. 2: @Strive Prep-SMART, 7 p.m.

Dec. 8, 10-11: @Santaigo’s Shootout, Fort Lupton High School

Dec. 14: Alexander Dawson , 7 p.m.

Dec. 16: @DSST-College View, 7 p.m.

Jan. 5: @Manual, 6 p.m.

Jan. 11: @Jefferson Academy, 6 p.m.

Jan. 14: Prospect Ridge Academy, 7 p.m.

Jan. 20: Kent Denver, 7 p.m.

Jan. 22: Colorado Academy, 4 p.m.

Jan. 25: Lutheran, 7 p.m.

Jan. 28: Peak to Peak, 5:30 p.m.

Feb. . 2: @Bishop Machebeuf, 6 p.m.

Feb. . 5: Eagle Ridge, 3:30 p.m.

Feb. . 9: St. Mary’s Academy, 7 p.m.

Feb. . 12: Faith Christian, 2:30 p.m.

Feb. . 15: DSST-Conservatory Green, 7:30 p.m.

Feb. . 17: Skyview Academy, 7 p.m.

Thornton High School

Boys basketball

Nov. 30: Stargate, 6:30 p.m.

Dec. 3: @Adams City, 7 p.m.

Dec. 4: @Littleton, 1 p.m.

Dec. 8: @Centaurus tournament

Dec. 14: @Regis Groff, 7 p.m.

Jan. 4: Boulder: , 6:30 p.m.

Jan. 6: Alameda, 6:30 p.m.

Jan. 8: DSST-Conservatory Green: Noon

Jan. 10: @Bruce Randolph, 6 p.m.

Jan. 12: Pomona, 6:30 p.m.

Jan. 14: @Northglenn, 7 p.m.

Jan. 18: @Sheridan

Jan. 20: Englewood, 6:30 p.m.

Jan. 22: @Standley Lake: , 1 p.m.

Jan. 25: Eagle Ridge, 6:30 p.m.

Jan. 27: @Skyview, 7 p.m.

Feb. . 1: Fort Lupton, 6:30 p.m.

Feb. . 3: @Aurora Central

Feb. . 8: Arvada, 6:30 p.m.

Feb. . 10: @Weld Central:

Feb. . 15, 17: Colorado League tournament

Girls basketball

Dec. 2-4: @Prairie View tournament

Dec. 7, 9, 11: @Centaurus tournament

Dec. 20: Legacy, 6:30 p.m.

Jan. 5: Boulder: , 6:30 p.m.

Jan. 8: DSST-Conservatory Green, 10:30 a.m.

Jan. 12: @Pomona, 7 p.m.

Jan. 14: Northglenn, 6:30 p.m.

Jan. 18: Sheridan, 6:30 p.m.

Jan. 20: @Englewood, 6:30 p.m.

Jan. 22: @Standley Lake: , 11 a.m.

Jan. 25: @Eagle Ridge, 7 p.m.

Jan. 27: Skyview: , 6:30 p.m.

Feb. . 1: @Fort Lupton, 6 p.m.

Feb. . 10: Weld Central, 6:30 p.m.

Feb. . 15, 17: Colorado League tournament

Boys wrestling

Dec. 2: @Legacy, 6 p.m.

Dec. 4: @Pueblo Central tournament

Dec. 9: Mountain Range, 7 p.m.

Dec. 11: @Vista Peak tournament

Dec. 14: Centaurus, 6 p.m.

Jan. 5: Thornton - triangular, 6 p.m.

Jan. 8: @Rangeview tournament

Jan. 12: Arvada, 6 p.m.

Jan. 15: @Rock Canyon tournament

Jan. 19: @Englewood, 6 p.m.

Jan. 22: @Chatfield tournament

Jan. 26: @Skyview, 6 p.m.

Jan. 29: @Bear Creek Invitational

Feb. . 5: Colorado League meet

@Weld Central High School

Westminster High School

Boys basketball

Dec. 1: TBA, 7 p.m.

Dec. 3: @Arvada West, 7 p.m.

Jan. 6: @Denver North: : TBA

Jan. 13: Lakewood, 7:30 p.m.

Jan. 21: Denver South, 7:30 p.m.

Jan. 24: @Vista Peak, 7:30 p.m.

Jan. 27: Brighton, 7:30 p.m.

Feb. . 1: Hinkley: , 7:30 p.m.

Feb. . 3: @Gateway, 7 p.m.

Feb. . 5: TBA, 1:30 p.m.

Feb. . 8: Prairie View, 7:30 p.m.

Feb. . 9: @Northglenn, 7 p.m.

Feb. . 10: @Rangeview, 7 p.m.

Feb. . 16: @Adams City, 7 p.m.

Girls basketball

Nov. 29: @TBA

Dec. 7: @Far NE Warriors, 5:30 p.m.

Jan. 6: Denver North, 7:30 p.m.

Jan. 11: JFK, 7:30 p.m.

Jan. 13: Lakewood, 7 p.m.

Jan. 21: Denver South, 7:30 p.m.

Jan. 24: Vista Peak, 7:30 p.m.

Jan. 27: @Brighton, 7 p.m.

Feb. . 1: Hinkley: , 7 p.m.

Feb. . 3: Gateway, 7:30 p.m.

Feb. . 8: @Prairie View, 7 p.m.

Feb. . 10: Rangeview, 7:30 p.m.

Feb. . 16: Adams City, 7:30 p.m.

Feb. . 19: Northglenn: noon

Girls swimming

Dec. 2: @Adams City, 4 p.m.

Dec. 9: @Hinkley, 4:30 p.m.

Dec. 16: Gateway, 4 p.m.

Dec. 18: @Invitational, TBA

Jan. 6:: @Brighton, 5 p.m.

Jan. 8: @ Invitational, TBA

Jan. 13: @Gateway. 4:30 p.m.

Jan. 20: @Rangeview, 4 p.m.

Jan. 26: Aurora Central., 4 p.m.

Wrestling

Jan. 29: Westminster tournament: all day

Comments

Our Papers

Ad blocker detected

We have noticed you are using an ad blocking plugin in your browser.

The revenue we receive from our advertisers helps make this site possible. We request you whitelist our site.